درباره ما

شركت صنايع شيميايي باوند با مشاركت سرمايه گذار خارجي و با بهره گيري از فناوري روز دنيا توسط متخصصان شركت هاي معتبر PQ و Capitan industries در سالهای گذشته با توجه به ثبات كيفيت و تنوع توليد محصولات سيليكات سديم و سیلیکات پتاسیم، بعنوان پشتيباني مورد اعتماد براي شركت هاي مصرف كننده شناخته شده است.
ظرفيت روزانه توليد اين شركت 300 تن سیلیکات سدیم مايع مي باشد و انشاءا… تا پايان سال 95 به 500 تن در روز بالغ خواهد شد. ضمن آنكه طراحي و برنامه ريزي توليد مشتقات سيليكات سديم نيز در دست جريان مي باشد.
اين شركت همچنان توانست در صنايع مختلف از جمله تکنولوژی حفاری چاه های نفت و گاز ،تونل سازی و curing فراورده های سیمانی جايگاه به حق خود را در طول زمان در این عرصه بدست آورد.
با توجه به مصارف گوناگون سيليكات سديم در صنایع مختلف كه متأسفانه در ايران به ندرت شناخته شده است اين شركت هدف خود را معطوف به توسعه كاربري اين ماده ارزشمند كرد بطوريكه توانست در صنايع مختلف به طور خاص صنايع عمراني و الكترودسازي اين ماده را جايگزين مواد شيميايي وارداتي كند.
شرکت باوند شیمی در همکاری با شرکت پویا نمودار به عنوان یک شرکت مهندسی مشاور در زمینه ژئوتکنیک و دانشکده فنی دانشگاه تهران دست به انجام یک پروژه دانش بنیان در زمینه تزریق شیمیایی زده است.
هدف از انجام این پروژه گره گشایی از محدوده وسیعی از مشکلاتی است که در پروژه های زیرزمینی وجود دارد، لذا قریب به یک سال و نیم است که این سه نهاد در همکاری با هم و انجام پژوهش گسترده در این زمینه و اجرای تست های موفق آزمایشگاهی در آزمایشگاه مکانیک سنگ دانشکده فنی قصد ترویج استفاده از دوغاب شیمیایی سیلیکاته در پروژه های سد سازی، تونل سازی، شبکه آبرسانی، سازه های سطحی و بسیاری دیگر را دارد.
با توجه به کاربرد گسترده این نوع تزریق در کشورهای دیگر، امیدواریم در داخل کشور هم این روش جایگاه خود را بیابد و کاربرد مناسبی پیدا کند.
اميد است با همكاري و عنايت متخصصان آن شركت محترم، شركت باوند شيمي بتواند بعنوان يك شركت توليدي با رزومه قوي چه از نظر كيفي و چه از نظر علمي گامی بس مهم در اجرایی کردن این مهم بردارد.