Warning: dirname() expects exactly 1 parameter, 2 given in /home1/bavandco/public_html/wp-content/plugins/woocommerce-delivery-notes/includes/class-woocommerce-delivery-notes.php on line 152
سیلیکات سدیم در صنایع کاغذ، کارتن سازی، لمینت و مقوا | باوند شیمی

به عنوان افزایش‌دهنده چسبندگی در خمیر کاغذ، کارتن‌سازی، لوله‌های مقوائی (بوبین)، ساخت بشکه‌های پشم شیشه‌ای، چسباندن جعبه‌های مقوائی و به عنوان چسب در خطوط بسته بندی (خصوصاً صنایع شوینده) استفاده می‌شود.

درکارخانجات تولید کاغذ برای سفید کردن و زدودن جوهر از سیلیکات ها استفاده می‌نمایند. به نحوی که جوهر را از الیاف کاغذ حذف می‌کند و به معلق‌سازی آن‌ها کمک کرده و مانع از نشستن مجدد روی الیاف می‌گردد.

سیلیکات‌‌ها همچنین پراکسید هیدروژن را پایدار می‌کنند که ممکن است به فرمولبندی جوهر زدایی اضافه شود.
سیلیکات‌ها در قلیاییت مشارکت می‌کنند و عملیات جوهر زدایی در PH پایین‌تری که فقط با استفاده از هیدروکسید سدیم انجام می‌شود صورت می‌بندد. جوهر زدایی در PH پایین‌تر کدر بودن محلول را کم می‌کند که این موضوع در تهیه خمیر کاغذ یک مسأله مهم است.

سیلیکات سدیم در صنایع کاشی و سرامیک

به عنوان روان ساز مواد اولیه و دوغاب کاربرد دارد (چسب مواد ریزآسیاب شده). همچنین مانع از ترک خوردن محصولات هنگام پخت می‌شود.
علاوه بر کاربردهای قید شده موجب صرفه جوئی در مصرف انرژی جهت حذف آب موجود در مواد اولیه شده و متعاقباً راندمان تولید را بالا می‌برد.
نقش این مواد در ترکیب بدنه، ایجاد و افزایش خاصیت استحکام خام در مواد سرامیکی است تا استحکام این مواد در حین فرایند تولید و به هنگام جابجایی‌ و ماشین‌کاری‌ها در خطوط افزایش یافته و شکسته نشوند. با استفاده از بایندرها به دلیل افزایش استحکام، ضایعات و مواد دور ریختنی کاهش می‌یابد و در نتیجه هزینه‌ها کم شده و البته تولید ممکن می‌گردد. این مواد در بدنه‌هایی که فاقد پلاستی‌سایزر طبیعی هستند و هم‌چنین پودرهایی که نیاز به اتصال خام دارند بکار برده می‌شود تا استحکام آن‌ها را تقویت نماید.

موادی که به عنوان بایندر مورد استفاده قرار می‌گیرند باید علاوه بر این‌که خواص استحکام بدنه را افزایش می‌دهند، خصوصیات دیگری نیز داشته باشند از جمله این‌که این مواد باید غیر ساینده باشند و بعد از عملیات پخت خاکستر از خود باقی نگذارند و حتی‌الامکان در پایین‌ترین دمای ممکنه سوخته و از بدنه خارج شوند. این مواد هم‌چنین نباید به قالب‌ها چسبیده و رطوبت محیط را نیز نباید جذب نمایند. مواد بایندر باید بتوانند به راحتی به حالت محلول و یا امولسیون درآمده تا در ترکیب دوغاب بدنه مورداستفاده قرار گیرد. از نظر قیمت نیز باید این مواد به‌گونه‌ای باشند که قیمت نهایی محصول را به میزان زیاد افزایش ندهند.

از موادی که عموماً به عنوان بایندر در صنایع کاشی و سرامیک مورد استفاده قرار می‌گیرند می‌توان از سیلیکات سدیم نام برد. نسبت وزنی مورد نیاز برای استفاده از بایندر بسته به شرایط تولید و نوع بدنه می‌تواند متغیر باشد اما معمولاً این میزان نباید از ۵ درصد وزنی بیشتر باشد.

این مواد باید در مراحل مختلف تولید از قبیل آماده‌سازی بدنه، فرایندهای شکل‌دهی از قبیل پرس، سیستم‌های اکسترود و …، فرایندهای لعاب‌زنی از قبیل بل، ولا، اسپری و …، روش‌های مختلف دکوراسیون از قبیل چاپ فلت، روتاری، عکس‌برگردان و …. به ترکیب و یا فرایند اضافه شده تا با بهبود شرایط رئولوژی دوغاب، به فرایندهایی هم‌چون وضعیت اتصال دکور به بدنه، دی‌فلوکولاسیون دوغاب، پخش‌شدن مواد در تمامی محصول به صورت یکسان، وضعیت پرس محصولات، روانسازی ترکیبات، کمک به تسریع در فرایند تولید، کمک به فرایند تولید در روش قالب‌گیری تزریقی و … کمک نموده و کیفیت محصولات افزایش یابد.

در بدنه‌های سفیدپخت، پلی اسیلات‌ها به همراه سیلیکات سدیم برای بهبود خواص ریخته‌گری دوغاب بکار برده می‌شوند. برای بهترین نسبت باید شرایط ریخته‌گری را مورد ارزیابی قرار داد. با افزودن پلی‌اسیلات تردیت محصول بعد از ریخته‌گری کاهش می‌یابد و در نتیجه خواص محصول نهایی بهبود می‌یابد.

کاربرد سیلیکات سدیم در فرآیند فلوتاسیون آهن

فلوتاسیون یک روش فیزیکی شیمیایی مکانیکی است وفرایند فلوتاسیون شامل آماده سازی کانیها با مواد شیمیایی است. دراین آماده سازی سطح ذرات یک کانی مشخص، آبران میشود. این ذرات به حبابهای هوا در سطح گل-آب (مخلوط آب وذرات کانی) چسبیده وتوسط آنها به سطح گل-آب حمل می شوند. درسطح گلاب لایه ای از کف غنی از ذرات کانی تشکیل میشود. این لایه کف از روی سطح گلاب جمع آوری میشود،درحالیکه ذرات کانی یا کانیهای دیگر در داخل گلاب باقی می مانند. (در تصفیه اب هم اهمیت دارد (ازلحاظ نظری، این روش را می توان برای جدایش کانی های هر کانسنگی در شرایط خاص بکار برد.

ذرات کانی باید به اندازه کافی کوچک باشند تا بتوانند توسط حبابهاب هوا حمل شوند ونیز کانیهای مختلف باید ازهم جداشده باشند. (توجه:ذرات کوچکتر از ده ویا بیست میکرون نرمه اند). کارایی روش فلوتاسیون برای ذرات نرمه بسیار محدود است. شرط لازم برای فرایند فلوتاسیون،اتصال ذرات کانی به حبابهای هوا است به نحوی که بتوانند همراه با حبابهاب هوا به سطح گلاب،جایی که بتوان آنها را جدا وجمع آوری نمود،انتقال یابند.

سیلیکات سدیم در فرآیند فلوتاسیون معکوس کنسانتره های معدنی بویژه آهن (هماتیت) به عنوان یک بازداشت کننده و در برخی موارد به عنوان تنظیم کننده PH استفاده می گردد.مثلا در آهن برای پایین آوردن درصد فسفر در کنسانتره کاربرد دارد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *