درباره ما

شرکت باوند شیمی بزرگترین تولید کننده سیلیکات سدیم و سیلیکات پتاسیم جامد و مایع در ایران می باشد.

 

درباره شرکت باوند شیمی

در سال‌های اخیر، شرکت صنایع شیمیایی باوند با بهره‌گیری از سرمایه‌گذاری خارجی و فناوری روز دنیا که توسط کارشناسان محترم شرکت‌های PQ و Capitan ارائه می‌شود، خود را به عنوان یک شریک مورد اعتماد برای شرکت‌های مصرف‌کننده مطرح معرفی کرده است. این شرکت به ثبات در کیفیت و تولید متنوع محصولات سیلیکات سدیم دست یافته است. صنایع شیمیایی باوند با ظرفیت تولید روزانه 500 تن سیلیکات سدیم مایع، فعالانه در حال کار بر روی طراحی و برنامه ریزی برای تولید سیلیکات پتاسیم و پودر، علاوه بر توسعه محصولات در حال انجام است.
با گذشت زمان، این شرکت در صنایع مختلف مانند کاغذ و سرامیک نیز شهرت شایسته ای به دست آورده است. شایان ذکر است، شرکت های کاشی و سرامیک در حال حاضر مورد نیاز سیلیکات سدیم خود را به طور انحصاری از صنایع شیمیایی باوند تامین می کنند.
با توجه به کاربردهای متنوع سیلیکات سدیم در صنایع مختلف که متأسفانه در ایران نسبتاً ناشناخته مانده است، این شرکت تأکید زیادی بر بررسی کاربردهای عملی این ماده داشته است. این تمرکز استراتژیک به صنایع شیمیایی باوند این امکان را داده است که مواد شیمیایی وارداتی را با سیلیکات سدیم خود در طیف وسیعی از کاربردها، به ویژه در صنعت ساختمان و تکنیک رسوب الکتریکی جایگزین کند.

 
ما را بیشتر بشناسید

کارخانه صنایع شیمیایی باوند

 

 

محصولات تولید شده توسط صنایع شیمیایی باوند

سیلیکات های سدیم از ذوب شن سیلیس (SiO2) و خاکستر سودا (Na2CO3) در یک کوره، معمولاً در دماهای بین 1100 تا 1300 درجه سانتیگراد تولید می شوند. سپس مایع مذاب حاصل سرد شده و به صورت توده های سیلیکات سدیم جامد تقسیم می شود. ترکیب این توده ها را می توان با تنظیم نسبت خاکستر سودا و سیلیس در مخلوط، برای تولید نسبت ها و سطوح قلیایی متفاوت تغییر داد. سیلیکات سدیم به دو صورت جامد (محلول) و مایع (محلول محلول) در بازار موجود می کند.

سیلیکات پتاسیم با استفاده از فرایندی مشابه با سیلیکات سدیم تولید می شود . برای تولید آن  ماسه سیلیس (SiO2)  و کربنات پتاسیم (K2CO3)  در دمای (۱۱۰۰-1300 ) درجه سانتیگراد با یکدیگر ترکیب می شوند. ماده مذاب حاصل از ترکیب این دو ماده خنک می شود به صورت شیشه در می آید که می تواند با بخار فشار بالا و طی فرآیند خاصی در آب حل شده و مایع شفاف ، کمی چسبناک تشکیل شود.

بیشتر بخوانید